Budujemy antresolę

Antresola to doskonały pomysł na zagospodarowanie górnych przestrzeni w wysokich wnętrzach. W takiej dodatkowej przestrzeni można urządzić przytulną sypialnię lub biuro. Zdarza się, że na takich antresolach znajdują się biblioteki lub pokoje dziecięce.

Antresola – doskonały pomysł dla niewielkich mieszkań

W małych mieszkaniach antresola powiększa przestrzeń użytkową. Można umieścić na takiej dodatkowej przestrzeni wszystko to, na co nie ma miejsca na dole. Dlatego w niewielkich kawalerkach w kamienicach budowanie antresoli jest jedną z najlepszych inwestycji w nasz komfort. Mimo że w tak małych wnętrzach nie ma miejsca na tradycyjne schody, a na górę wchodzi się po drabince, to jednak nadal jest to funkcjonalna przestrzeń.

Budowa antresoli tylko z fachowcami

Pamiętajmy, aby zbudowanie antresoli zlecić fachowcom,a nasze zamiary zgłosić do spółdzielni mieszkaniowej. Jeśli czujemy się zdezorientowani odnośnie tego, jak urządzić taką przestrzeń, aby wygląda dobrze i nie przytłaczała mieszkania, warto sięgnąć po pomoc profesjonalisty. Dobry projektant wnętrz w Warszawie nie kosztuje wiele, a może zdziałać prawdziwe cuda.

Dlaczego antresola sprawia taką frajdę?

Po pierwsze, pozwala spoglądać na mieszkanie z góry. Taka dodatkowa perspektywa urozmaica funkcjonowanie w mieszkaniu. Po drugie, antresola jest dużą ulgą dla osób, które nie mają czasu na regularne sprzątanie. Można na niej umieścić wszystko to, co nie powinno być na widoku w małym mieszkaniu. Bałagan w ubraniach, niepościelone łóżko, czy rozgardiasz na stoliku z kosmetykami? Antresola jest doskonałym miejscem dla takich rzeczy!

Jak wysoka powinna być antresola?

Jeśli antresola ma pełnić funkcje wyłącznie sypialni i planujemy umieścić w niej materac do spania, zamiast wysokiego łóżka, wówczas jej wysokość może ograniczyć się do 1,2 metra. Jednak im większa wysokość, tym komfort użytkowania takiego wnętrza będzie większy.

Czy wybudować barierki ochronne dla antresoli?

O tym, antresola powinna być wyposażona w barierki ochronne powinniśmy zadecydować biorąc pod uwagę nasze zwyczaje. Jeśli na antresoli nie będzie dzieci, a my jesteśmy w pełni mobilni, wówczas można zrezygnować z barierek. Jeśli jednak antresola jest urządzona w taki sposób, że będziemy zmuszeni do częstego poruszania się blisko jej krawędzi, wówczas barierki będą przydatne. Aby zapobiec zjawisku ograniczania przestrzeni, warto wybudować barierkę ze szkła hartowanego. Ciekawostką nieograniczającą przestrzeni mogą być drewniane ażurowe barierki na antresole.

Więcej porad znajdziecie na blogu o aranżacjach wnętrz: Pogotowie Wnętrzarskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here