Plisy dachowe czy rolety – podpowiadamy, które wybrać

0
1710

eżeli planujesz urządzić poddasze do celów mieszkalnych wiesz, jak ważny jest dobór odpowiedniego wyposażenia. Często w tym miejscu wykorzystuje się meble robione na wymiar, które pozwalają na optymalne zagospodarowanie przestrzeni ze skosami.

Jednak to nie jedyny problem do rozwiązania. Chodzi tutaj także o osłony okienne, które będzie można zastosować przy oknach połaciowych. Czym powinny charakteryzować się osłony tego typu? Jakie wybrać – rolety czy plisy?

Osłony okienne przygotowane specjalnie na poddasze – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Do pomieszczeń położonych na poddaszach zawsze warto wybrać osłony okienne, które przystosowane są do stosowania na oknach dachowych. Dlaczego jest to tak ważne? Przede wszystkim dlatego, że produkty te wyposażone są w prowadzenie boczne, które pozwala na przytrzymanie tkaniny blisko skrzydła okiennego, nawet w sytuacji, gdy jest ono umocowane pod dużym kątem w stosunku do podłogi. Przy takich prowadnicach tkanina nie odchyla się od okna nawet, gdy jest ono otworzone czy uchylona. Wpływa to znacznie na estetykę wyglądu okna, a także pozwala wyeliminować efekt „łopotania” materiału na wietrze. Oprócz tego, wybierając rozwiązania na poddasze, zwróć uwagę, aby osłony okienne nie miały dodatkowych sznurków czy koralików do sterowania. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie tutaj możliwość skorzystania z systemów samoistnie zawijających tkaninę lub pozwalających w inny sposób nią sterować.

Rolety dachowe – praktyczne rozwiązanie w minimalistycznej odsłonie

Rolety dachowe na pierwszy rzut oka wyglądają tak jak klasyczne produkty tego typu. Jednak w odróżnieniu od nich zastosowano w nich rozwiązania, które pozwalają na ich wykorzystanie w oknach połaciowych. Jednym z takich udogodnień jest system samoistnego zwijania tkaniny do góry. Wystarczy odblokować położenie materiału, by sam podciągnął się do góry. Jeżeli zależy Ci na zaciemnieniu częściowym lub całościowym wnętrza, pozycję rolety możesz zablokować na jednej z trzech wysokości. Rolety tego typu mają też boczne prowadnice, które przytrzymują tkaninę blisko okna. Oprócz tego dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Rolety dachowe są wykonywane z różnych rodzajów materiałów, w tym z tkaniny zaciemniającej. Więcej informacji na temat dostępnych modeli znajdziesz na stronie producenta rolet dachowych, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/rolety-dachowe.html.

Plisy dachowe – dla ceniących sobie niestandardowe rozwiązania

plisy dachowe

Plisy dachowe to druga z propozycji osłon okiennych, które można zastosować na poddaszu. Tkanina tutaj jest plisowana i tworzy charakterystyczną „harmonijkę”. Konstrukcja tych produktów pozwala na zaciąganie materiału od góry i od dołu. To z kolei umożliwia ustawienie plisy na dowolnej pozycji na skrzydle okiennym. Możesz np. zasłonić jedynie dolną połowę okna. Podobnie jak rolety, plisy dachowe wykonywane są z różnych rodzajów tkanin. Na poddasza szczególnie polecana jest tkanina metalizowana, która ma właściwości termoizolacyjne. Oznacza to, że pomieszczenie chronione jest przed nadmiernym przegrzewaniem się w czasie lata. Zimą natomiast przed wychłodzeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here