Jaka powinna być idealna farba do wnętrz

Wydawać by się mogło, że pokrycia farbą ściany naszego salonu lub kuchni nie powinno stanowić jakiegokolwiek problemu, nieprawdaż? Wystarczy bowiem wyłącznie wybrać się do sklepu po farbę, a następnie przy pomocy pędzla lub wałka odpowiednio grubo rozprowadzić ją po powierzchni poszczególnych ścian celem uzyskania zadowalającego, estetycznego efektu. Okazuje się jednakże, że przedsięwzięcie to nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać, bowiem na pierwsze poważniejsze problemy natrafimy zapewne już w momencie udania się z wizytą do sklepu, w którym oferowane są farby do wnętrz.

Kiedy poinformujemy sprzedawcę lub konsultanta po co przyszliśmy, zapytani zostaniemy zapewne jaki typ farby nas interesuje. Tu pojawiają się problemy, bowiem zależnie od specyfiki ściany oraz naszych oczekiwań sięgnąć możemy po dwa główne rodzaje farb wewnętrznych, a mianowicie emulsyjne i mineralne. Aby nie było za łatwo, te pierwsze dzielą się dalej na produkty akrylowe, lateksowe,  ceramiczne i winylowe, natomiast do drugiej grupy zaliczyć możemy wyroby wapienne, cementowe, silikatowe oraz polikrzemianowe. W sytuacji, gdy sklep dysponuje naprawdę sporym asortymentem, sprzedawca może nam także podsunąć pomysł zakupu tak zwanych farb specjalistycznych, które to cechują się nietypowymi właściwościami, takimi jak na przykład obniżona podatność na działanie wilgoci, wyroby higieniczne, czy w końcu farby przeciwko pleśni i grzybom. Jak doskonale widać, wybór jest tak ogromny, że może przyprawić o zawrót głowy.

Aby uniknąć konieczności spędzenia w takim przybytku reszty naszego dnia zastawiając się po jaki typ farby sięgnąć, warto przyjść do sklepu już wstępnie przygotowanym, a więc zaopatrzonym w wiedzę odnośnie tego z jakiego materiału wykonana jest ściana którą pragniemy pomalować, jak ocenilibyśmy stan jej zniszczenia i/lub zawilgocenia, jaka firma naszym zdaniem produkuje najlepsze farby oraz – co równie istotne – jak duży budżet możemy przeznaczyć na zakup zarówno samej farby jak i podstawowych akcesoriów malarskich umożliwiających szybkie oraz bezproblemowe przeprowadzenie całej procedury.

Dopiero kiedy będziemy w stanie choć pobieżnie określić nasze oczekiwania będziemy mogli oczekiwać, że osoba zatrudniona w sklepie stacjonarnym lub też internetowym będzie w stanie przyjść nam z pomocą, a także w oparciu o posiadaną wiedzę, doświadczenie oraz podane przez nas kryteria polecić nam produkt emulsyjny, mineralny lub specjalistyczny, który to okaże się strzałem w dziesiątkę. Warto także przed udaniem się na zakupy prześledzić wątki dotyczące omawianego tematu publikowane na forach branżowych lub na grupach na portalach społecznościowych, które to zrzeszają zarówno doświadczonych jak i domorosłych dekoratorów wnętrz mieszkalnych, firmowych, czy też użytkowych. Jesteśmy wręcz przekonani, że to właśnie w takich zakamarkach globalnej sieci Internet będzie czekać na nas multum przydatnych informacji, które będziemy mogli wykorzystać w praktyce. Z pewnością o wiele łatwiej będzie nam wtedy dobrać idealną farbę do renowowanego pokoju lub biura!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here