Jaki nagrobek wybrać i na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji?

Wiemy, że strata kogoś bliskiego jest bolesna. Niestety, świat jest skonstruowany w ten sposób, że mimo żałoby, bardzo często musimy sobie poradzić także z całą stertą papierologii. Jedną z poważniejszych decyzji, jaką musimy w takim okresie podjąć jest wybór firmy kamieniarskiej oraz nagrobku. Ponieważ mało kto ma głowę do formalności, gdy przeżywa żałobę, dlatego przedstawimy spis kilku rzeczy, które warto wziąć pod uwagę w takiej sytuacji i czym się kierować. Przedstawimy też zalety firmy nagrobki Szczecin.

Pierwszy krok – wybór rozmiaru

Jeśli dysponujemy rodzinnym grobowcem, w którym jest jeszcze miejsce, zasadniczo nie będziemy mieli problemu. Ale jednak, jeśli nie mamy takiej opcji – musimy zdecydować się na coś innego. Dlatego pierwszym krokiem jaki musimy wtedy podjąć jest wybór rozmiaru grobu. Czy chcemy, aby był pojedynczy? W takim przypadku nie pozostaje wiele miejsca na inne ciało. Jeśli będzie on przeznaczony np. dla małżeństwa, należy wziąć to pod uwagę. W przypadku kremacji będzie zdecydowanie łatwiej. Takie nagrobki będą oczywiście dużo tańsze. Nagrobki Szczecin oferują bardzo szeroki wybór takich nagrobków, w różnych kolorach i wykończeniach.

Jeśli planujemy postawienie pomnika, który będzie przeznaczony dla więcej niż jednej, dwóch osób, musimy zdecydować się na nagrobek rodzinny. W tym przypadku posłuży on naszej rodzinie przez dłuższy czas. Jednocześnie Ci, którzy pozostaną, będą mogli łatwiej opiekować się grobowcem, bez konieczności dojazdów. Może być to szczególnie korzystne dla starszych osób, które mogłyby mieć problem z dłuższym spacerowaniem po cmentarzu.

Wybór koloru i kształtu

Choć dla niektórych zastanawianie się nad takimi szczegółami w momencie, gdy niedawno pożegnaliśmy bliską osobę, może wydawać się nie na miejscu, musimy pamiętać o jednej rzeczy. Będzie to miejsce, które będziemy często odwiedzać. Miejsce pamięci i kontemplacji. Dlatego warto zadbać o to, by posłużyło jak najdłużej.

Gama kolorystyczna nagrobki Szczecin jest bardzo szeroka. Zaczyna się od delikatnych szarości, aby przejść w ciemniejsze barwy, aż po czarny. Możemy też wybrać bardziej ciepły odcień brązu. Oczywiście nie ma wymogu, by cały nagrobek był w jednym kolorze. Jeśli wolimy np. by płyta była czarna, a tablica szara, musimy jedynie złożyć takie zamówienie.

To samo tyczy się rozmiaru, kształtu i wykończenia grobowców. W galerii znajdziemy ich bardzo wiele. Jeśli spodoba się nam konkretny kształt płyty, ale będziemy woleli inną tablicę – nagrobki Szczecin przygotują wybrany przez nas nagrobek.

Dlaczego warto wybrać firmę Celtic?

Przede wszystkim dlatego, że firma ta ma już długą historię, gdyż istnieje na rynku od 1988 roku. Przez ten czas zdołali postawić bardzo wiele nagrobków, a ich dzieła są zawsze chwalone przez rodziny zmarłych. Ich praca charakteryzuje się wysoką jakością. Produkty, których używają są zawsze sprawdzone i potrafią wytrzymać bardzo wiele, są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Łatwo się czyszczą i pozostają piękne przez lata. Dodatkowo pracownicy i kierownictwo zawsze podchodzą do klientów łagodnie i taktownie.

Zachęcamy do odwiedzenia strony nagrobki.info.pl i zapoznania się z ofertą.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here