Oryginalne meble i dodatki – gdzie ich szukać i na co zwrócić uwagę?

0
1724

Jeśli należycie do osób, którym zależy na tym, jak urządzone jest ich mieszkanie, lubicie otaczać się pięknymi przedmiotami, to z pewnością nie raz, nie dwa, napotkaliście problem  – gdzie szukać oryginalnych mebli i dodatków? Jak wybrać takie, które na pewno posłużą nam dłużej i będą pięknie się prezentowały? Na szczęście w Polsce o wiele łatwiej jest teraz dostać produkty, które można spokojnie zaliczyć do ekskluzywnych. Nawet jeśli nie dostaniemy ich stacjonarnie, to zawsze mamy możliwość zamówienia online.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się meble i dodatki w tzw. stylu skandynawskim. Dlaczego? Przeczytajcie poniżej.

Oryginalne meble i dodatki to coś naturalnego dla stylu skandynawskiego. Stawia on bowiem nie tylko na popularną i kradnącą serca użytkowników prostotę, ale także jakość. Patrząc na meble skandynawskie widzimy proste linie, delikatne kształty, piękne barwy i ciekawe wzory. Chociaż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że pomieszczenia urządzone w takim stylu wydają się zimne i bezosobowe, wcale tak nie jest. Przyjrzyjcie się uważnie. Skandynawowie lubują się w jasno oświetlonych przestrzeniach. Ponieważ w krajach północy światło słoneczne to luksus, na jaki mogą sobie pozwolić tylko przez krótki okres w roku. Dlatego ich mieszkania pomalowane są najczęściej na jasno. Przed duże okna, bez firan i zasłon wpada dużo promieni słonecznych.

Do tego dochodzą tkaniny – miękkie, grube i zachęcające. Patrząc na kanapę, na którą narzucony jest pled w kolorach ziemi, mamy ochotę zanurzyć się w nim i zdrzemnąć. Podobnie działają wszystkie dodatki i dekoracje, które wykorzystujemy. Każdy bibelot, który teoretycznie nie jest potrzebny, ma dokładnie określone miejsce.

Oryginalne meble, projektowane przez najlepszych skandynawskich projektantów są zawsze wykonane z najlepszej jakości materiałów. Dodatkowo coraz więcej producentów dba o to, by ich zasoby pochodziły z zaufanego źródła. Dzięki temu pomagają globalnie, w walce z biedą i wykorzystywaniem pracowników z ubogich krajów.

Nie bez znaczenia jest dla nich także ochrona środowiska. Troszcząc się o to, by nie używano do produkcji agresywnych chemikaliów czy farb, oszczędzają naturalne środowisko.

Wybierając oryginalne meble od skandynawskich producentów, zawsze sprawdźmy, czy są one rzeczywiście prawdziwe. Niestety, tak jak w przypadku wszystkich branż, także tutaj pojawiają się oszuści. A ponieważ takie meble nie są tanie, gra jest warta świeczki.  

Co zyskujemy, jeśli zdecydujemy się na zakup takich mebli i dodatków? Przede wszystkim pewność tego, że posłużą nam one o wiele dłużej niż meble z sieciówki. Jakość drewna i tapicerki zapewni nam zdecydowanie dłuższy okres użytkowania. Ponieważ wiele firm produkuje meble dla dzieci, także dla naszych maluchów możemy zakupić ciekawe, oryginalne meble.

Wybierając nasze wymarzone sofy, stoły czy fotele, warto odwiedzić sklep Designzoo. Stacjonarnie działają w Sopocie, ale ich asortyment jest dostępny także w sklepie online. Mają bardzo szeroki wybór wszelkiego rodzaju mebli i dodatków. Zapraszamy na stronę designzoo.pl.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here