Moda na tworzenie czegoś z niczego, czyli jak wykorzystać europalety?

Dom to miejsce, w którym spędzamy dużą część swojego życia. Decydując się na tworzenie przestrzeni, w której będziemy czuli się dobrze podejmujemy szereg decyzji przybliżających nas do stworzenia miejsca dla siebie. Decydujemy się na zakup okien, drzwi, mebli, mnóstwa dodatków spełniających wszystkie założone przez nas samych kryteria. Ma być przytulnie, wygodnie, swojsko, funkcjonalnie, tanio. W zależności od tego, co jest naszą kluczową potrzebą i jakim budżetem domowym zarządzamy, urządzamy wnętrze odpowiadające naszym głównym potrzebom. Jeśli możemy pozwolić sobie na puszczenie wodzy fantazji ze względu na nieograniczone zasoby finansowe, zazwyczaj nie patrząc na ceny konkretnych produktów szukamy rzeczy dobrej jakości, które służyć będą nam na lata. Wykańczając wnętrze, decydujemy się skorzystać z porady architekta, który fachowym okiem dobierze najlepsze rozwiązania i stworzy projekt godny naszych oczekiwań. Jeśli jednak nie należymy do grona osób, które mogą sobie pozwolić na aż tak duże wydatki związane z kupnem całego wyposażenia domu, wtedy zaczynamy szukać rozwiązań na własną rękę. Projekt wnętrza tworzymy sami, skupiając się przede wszystkim na funkcjonalności, ale też i na cenach rzeczy. Większość rzeczy związanych bezpośrednio z remontem rozwiązujemy na własną rękę, sporo prac wykonujemy samodzielnie z pomocą rodziny, czy znajomych. Tworzenie przestrzeni wokół siebie wymaga od nas dobrej organizacji pracy, solidności, cierpliwości i dużo kreatywności.
Od niedawna popularne w społeczeństwie, w szczególności wśród młodych osób, stało się odzyskiwanie i renowacja starych mebli. Meblościanki, stoliki kawowe, kredens dziadka i babci, lampa sprzed 30 lat doczekały się swojej drugiej młodości i młodzi ludzie chętnie sięgają po meble, które gościły w salonach ich dziadków. Moda ma to do siebie, że lubi zataczać koło i wraca do nas nawet po kilkudziesięciu latach. To, co było modne w czasach, kiedy żyli nasi pradziadkowie staje się modne w czasach obecnych. Trend ten zauważyć można nie tylko w sklepach z artykułami domowymi, ale także w modzie, stylu ubierania się młodych osób.
Do trendów, które od niedawna królują i podbijają rynek wśród coraz większej grupy osób są meble tworzone z przeróżnych materiałów. Jednym z tego typu trendów są meble wykonane z europalet. Standardowo europalety wykorzystuje się do przewożenia innych materiałów. Są wykonane zazwyczaj z drewna, wyróżnia je fakt, iż są trwałe, można je kupić za niewielkie pieniądze. Niektóre duże firmy przewozowe mogą oddawać je także za darmo. Meble z europalet to bardzo popularny temat, można z nich wykonać przeróżne meble, wszystko zależy od naszej kreatywności i pomysłu. Stworzyć możemy z takiej palety stolik kawowy, szafę na ubrania, doniczki na zioła, czy owoce, pufę, a nawet kanapę, czy łóżko. Idealnie nadają się do pomieszczeń domowych, jak i na zewnątrz, na taras lub balkon. Jest to budulec uniwersalny, możemy po niewielkich przeróbkach dostosować wielkość danej rzeczy, kolor możemy dostosować do indywidualnych preferencji. Jeśli w naszym pokoju idealnym rozwiązaniem będzie stworzenie czarnego stolika średniej wielkości możemy go wykonać z zakupionej i wyszlifowanej europalety. Jeśli mamy zdolności manualne taki wymarzony stolik możemy wykonać własnoręcznie. Nie zajmie nam to dużo czasu,a efekt może przerosnąć nasze najśmielsze oczekiwania. W sytuacji, kiedy nie mamy odpowiednich narzędzi do stworzenia stolika, czy innego potrzebnego nam mebla, lub jeśli nie odnajdujemy się w zadaniach manualnych, w takim wypadku gotowe meble możemy kupić już w sklepach, bądź złożyć zamówienie na daną rzecz u osoby, która wytwarza meble z palet. Koszt w zależności od jakości, osoby wykonującej dla nas projekt, a także wielkości i rodzaju mebla może różnić się znacznie i wahać się od kilkudziesięciu złotych do kilkuset w przypadku łóżka, czy pojemnej szafy. Cena takich mebli jest w dalszym ciągu zdecydowanie niższa od cen zwykłych mebli, które znajdziemy w popularnych sklepach meblowych. Taki rodzaj mebli sprawdzi się we wnętrzach rustykalnych, gdzie przeważa delikatny wystrój wnętrza. Idealnie pasować będzie w połączeniu z białymi ścianami, zielenią i drewnianymi dodatkami. Klimat pomieszczenia należy zachować w klimacie skandynawskim, wnętrze nie powinno być przesycone kolorami, fakturami, dodatkami. Meble takie sprawdzą się świetnie w połączeniu z cegłą na ścianie. Unikać należy połączenia tego typu mebli z meblami starodawnymi, rzeźbionym drewnem. W życiu należy mieć umiar ze wszystkim, w pomieszczeniu adekwatnie do tej idei nie należy przesadzać z ilością europalet. Możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Pomieszczenie, które urządzamy może wydawać się chaotyczne, banalne, niespójne. Jeśli nie mamy zmysłu dekoratorskiego, najlepiej skorzystać z gotowych inspiracji, które znaleźć możemy w Internecie lub poszukać porady u znajomego, który doradzi nam najlepsze rozwiązanie.
Stworzoną już przez nas rzecz po czasie bardzo łatwo można zmienić, czasem wystarczy przemalować mebel na inny kolor, stworzyć ze zwykłego stolika szafkę na buty bądź doniczkę na zioła, które hodujemy w kuchni. Im bardziej zwariowany pomysł, tym sprawia więcej satysfakcji i dłużej cieszy nasze oko.
Pomysłów na aranżację wnętrz jest wiele, wystarczy tylko wiedzieć, czego się chce i odnaleźć swój styl. Rynek oferuje nam gotowe projekty, gdzie wystarczy zapłacić komuś za gotową rzecz, możemy także sami stworzyć coś sami do naszego wnętrza. Może okazać się to dobrą zabawą i dobrze zaplanowanym czasem, który spędzimy na tworzeniu czegoś nowego z rodziną. Jest to bardzo dobry czas na rozwijanie kreatywności u dzieci, jeśli znajdują się w odpowiednim wieku do tego typu prac. Doniczka z palet lub szafka na wina może okazać się również idealnym prezentem urodzinowym. Materiał potrzebny do wykonania nie kosztuje wiele. Wystarczy kupić farbę, przemalować drewno na odpowiadający nam kolor, nadać kształt i uzyskać funkcjonalność. Skrzynka na listy, czy karmnik dla ptaków idealnie nadaję się jako prezent dla najmłodszych. Warto poświęcić czas, uśmiech na twarzy dziecka okazać może się bezcenny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here