Mop automatyczny – sprawdź jakie ma zalety!

0
1950

Sprzątanie to jedna z tych czynności, których trudno uniknąć, jeśli chcemy żyć w przyjemnym i zadbanym otoczeniu. Jednocześnie odkurzanie i mycie podłóg nie należy z pewnością do przyjemności, dlatego z zainteresowaniem śledzimy rozwój technologii w tej dziedzinie i z radością witamy na rynku urządzenia, które uczynią obowiązki związane ze sprzątaniem mniej uciążliwymi i czasochłonnymi. Do takich z pewnością zalicza się automatyczny mop HIZERO, który nazywany jest również mopem bionicznym. Co to oznacza?

Bioniczny mop HIZERO 4 w 1

Bionika to nauka interdyscyplinarna, której celem jest adaptacja skomplikowanych mechanizmów i sekwencji występujących w przyrodzie do zastosowań automatyki. Formy żywe są niezwykle rozwinięte w porównaniu z tymi stworzonymi przez człowieka, dlatego ich naśladowanie wydaje się być obiecującym kierunkiem. Bioniczny mop HIZERO ma zaimplementowaną zdolność rozróżniania zanieczyszczeń. To dzięki tej umiejętności potrafi odseparować nieczystości stałe od suchych, oraz zastosować funkcję zmywania tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne. Sztuczna inteligencja HIZERO umożliwia zastosowanie w domu jednego urządzenia zamiast dwóch. Zastępuje on zarówno odkurzacz, jak i mop a dodatkowo wyposażony w funkcję suszenia, zapewnia możliwość bezpiecznego użytkowania podłóg natychmiast po ich wyczyszczeniu.

Magia polimerów w służbie urządzeń czyszczących

Bioniczność HIZERO to nie tylko kwestia jego inteligencji, ale również materiałów zastosowanych do jej realizacji. Mop składa się z podstawy oraz elementu pionowego, w którym umieszczono przyciski sterowania i dwa zbiorniki – na czystą wodę potrzebną do realizacji funkcji zmywania, oraz na nieczystości płynne usuwane z czyszczonych powierzchni. Podstawa z kolei mieści w sobie pojemnik na nieczystości suche, szczotkę i wałek zbudowany z materiału polimerowego. Wałek jest twardy i mięknie pod wpływem wilgoci. Dlatego elementy suche przenosi do pojemnika na suche nieczystości, natomiast mokre – zbiera nasiąkając. Płynny brud odbierany jest z wałka i transportowany przez wewnętrzny mechanizm do zbiornika na nieczystości. Z kolei ze zbiornika z czystą wodą transportowana jest ona na wałek i dalej na czyszczoną powierzchnię. Na końcu woda jest odparowywana i sprzątanie można zakończyć.

W komplecie z mopem znajduje się również stacja dokująca, która służy do ładowania urządzenia. Pełne naładowanie akumulatora trwa 4 godziny, a praca po maksymalnym naładowaniu – 80 minut.

Kompaktowe urządzenie z funkcją samooczyszczania

Warto przy tym zauważyć, że HIZERO jest urządzeniem lekkim i kompaktowym, o niewielkich wymiarach, a przy tym estetycznym. Odznacza się również cichą pracą i ciekawą oraz przydatną funkcją samooczyszczania. Po użyciu urządzenia, rola człowieka ogranicza do usunięcia reszek suchych z pojemnika umieszczonego w podstawie mopa oraz brudnej wody ze zbiornika przeznaczonego na nieczystości płynne. Ustawienie HIZERO w stacji dokującej oraz włączenie przycisku oczyszczania rozpoczyna 4 minutowy proces, po zakończeniu którego urządzenie jest doskonale czyste w środku i gotowe do dalszej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here