Rodzaje rur kanalizacyjnych i ich zastosowanie

0
887

Obecnie w kanalizacji stosuje się rury kanalizacyjne wykonywane z polichlorku winylu. Rury te cechuje łatwość montażu oraz brak chropowatości. Rury kanalizacyjne tego typu nadają się do wykonania instalacji kanalizacyjne wewnątrz budynku, jak również do kanalizacji zewnętrznych. Rura kanalizacyjna cechuje się dużą wytrzymałością na ścieranie i jest lekka. W Polsce istnieje wielu producentów rur do wykorzystania ich w kanalizacji.

Rury do kanalizacji odporne są także na chemikalia, mają zastosowanie do wykonania instalacji kanalizacyjnych w budynkach laboratoryjnych, szpitalach oraz zakładach chemicznych. Do wykonywania zewnętrznych sieci kanalizacyjnych, sanitarnych oraz kanalizacji burzowych używa się rur, o utwardzanym polichlorku winylu, jak również stosuje się rury z grubszą ścianką, dając w ten sposób większą wytrzymałość na ściskanie.

Przy kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej stosuje się rury kanalizacyjne wielowarstwowe. Rury wielowarstwowe stosuje się też do wykonywania przewiertów horyzontalnych. Rury wielowarstwowe łączone mogą być za pomocą specjalnych łączników lub łączone metodą klejenia doczołowego, a także rury te mogą być łączone metodą klejenia doczołowego lub elektrooporowe. Do tego typu łączenia stosowane są specjalne agregaty.

Następnym rodzajem rur kanalizacyjnych są rury grp. Ten rodzaj rur kanalizacyjnych wykonywany jest z żywic poliestrowych, które dodatkowo wzmocnione są za pomocą włókna szklanego. Ich wielowarstwowa struktura sprawia, że noszą one nazwę kompozytowych. Rury grp cechuje również to, że ich produkcja odbywa się, przy zastosowaniu metody odlewania odśrodkowego. Dzięki temu mają one bardzo szerokie zastosowanie w branży przemysłowej. Z tego typu rur produkuje się sieci kanalizacyjne, wodociągowe, zbiorniki wody czy studzienki. Grp jest rodzajem rur, które są bardzo odporne na korozję oraz ich system jest niesamowicie szczelny. Z uwagi na to, że nie posiadają one przewodności elektrycznej możliwy jest ich montaż w miejscu sąsiadującym z linią kolejową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here