Szafa na wymiar - o co powinniśmy zadbać kiedy ją zamawiamy?

Szafy na wymiar cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma się jednak czemu dziwić – możliwości, jakie mamy, jeśli chodzi o zamówienie takiej szafy, są wprost nieograniczone. Warto jest jednak pamiętać, na jakie elementy powinniśmy zwrócić największą uwagę, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej szafy na wymiar. szafy na wymiar cieszą się popularnością przede wszystkim w przypadku, kiedy mamy stosunkowo małą powierzchnię do zaaranżowania i chcemy ją jak najlepiej wykorzystać. Nie zawsze bowiem uda nam się dokonać zakupu mebli na wymiar w sklepie. Szczególnie istotne jest to np. w przypadku mebli kuchennych. Szafa na wymiar, którą będziemy chcieli umieścić np. w salonie, to dobre rozwiązanie. Jeśli jednak szafa na wymiar o której marzymy, dodatkowo ma być wyposażona w konkretne półki czy elementy dekoracyjne, oczywiście możemy to zrealizować. Warto jest jednak podkreślić że jeśli myślimy o takich elementach, powinniśmy także wziąć pod uwagę jeszcze jeden czynnik zawierający się w haśle: szafa na wymiar – cena. Prawdą jest bowiem, że cena szafy wykonywanej na wymiar, nierzadko bywa wyższa niż szafy, którą kupujemy w sklepie. Czy zatem zakup szafy na wymiar jest dla nas opłacalny? Sprawdźmy, jak dokładnie się to przedstawia.

Przede wszystkim – kiedy powinniśmy kupić szafę na wymiar?

Nie zawsze jest tak, że musimy zdecydować się na zakup szafy na wymiar. Rozwiązanie to jest opłacalne tylko w bardzo niewielu sytuacjach. Oczywiście, jeśli tylko dysponujemy odpowiedniej wysokości środkami, które pozwolą nam na zakup doskonale wykonanej szafy na wymiar – nie musimy się tak naprawdę niczym przejmować. Prawdą jest jednak to, że ze względu na koszta związane z wykonaniem takiej szafy, nie jest to rozwiązanie, które cieszy się dość dużą popularnością. Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że coraz więcej sklepów meblowych – w tym także i tych internetowych – daje nam możliwości związane z samodzielnym komponowaniem szaf. Chodzi tutaj nie tylko o to, jak duża ona będzie, ale przede wszystkim – jak będzie wyglądał jej środek. Wyposażenie szafy, szczególnie, jeśli ma być ona funkcjonalna, jest bardzo ważne. W żadnym wypadku nie należy pomijać tego aspektu, kiedy rozważamy jej zakup. Pamiętajmy, że nie tylko wygląd będzie dla nas tutaj kwestią bardzo ważną. W przypadku jednak jeśli chodzi o zakup szafy na wymiar, mamy jednak mimo wszystko większe pole możliwości. Sprawdźmy dokładnie, z czym jest ono związane.

Szafa na wymiar – czyli dokładnie taka, jaką chcemy

W momencie, kiedy pomieszczenie, w którym ma znaleźć się nasza szafa, nie odznacza się zbyt dużą przestrzenią, warto jest wiedzieć, że powinniśmy zadbać o to, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, którą dysponujemy. W aranżacji wnętrz, nie chodzi o to, aby jak najwięcej elementów zmieścić w jednym pomieszczeniu. Bardzo ważne jest to, aby elementy te sprawiały, że wnętrze okaże się funkcjonalne, szykowne a także będzie odznaczało się dość dużą oryginalnością. W żadnym wypadku nie możemy pominąć takiego aspektu. Tym bardziej, zakup szafy na wymiar, powinien zostać bardzo dokładnie przemyślany. Powinniśmy dokładnie policzyć, jaką przestrzenią dysponujemy. Warto jest też zwrócić uwagę na to, jak przedstawia się układ naszego pomieszczenia – gdzie znajdują się okna, grzejniki a także – czy pomieszczenie jest w układzie kwadratu prostokąta czy też zupełnie innym. Wszystkie te czynniki odegrają naprawdę istotną rolę, jeśli chodzi o wybór szafy na wymiar. Nie bez znaczenia będzie tutaj także i to, w jakim dokładnie pomieszczeniu taka szafa się znajdzie. Zupełnie inaczej będziemy bowiem wybierali szafę na wymiar do salonu, inaczej do sypialni, jak również inne czynniki będą miały znaczenie, jeśli chodzi o szafę do przedpokoju. O ile jednak proces związany z formalnościami związanymi z zakupem szafy na wymiar jest niemalże zawsze taki sam, o tyle już kwestia związana z tym, co dokładnie ma się znaleźć we wnętrzu takiej szafy, będzie mocno indywidualny. To także jedna z zalet, jeśli chodzi o dokonanie zakupu szafy na wymiar. Czy jednak jest to ostatnia zaleta?

Szafa na wymiar – indywidualność i oryginalny styl

Prawda jest taka, że jeśli chodzi o zakup szafy na wymiar, bardzo ważne będzie dla nas to, że będziemy mieli realny wpływ na to, jak finalnie będzie ona wyglądała. To także bardzo istotne, ponieważ pozwala nam na to, abyśmy mieli wpływ na kolor, fakturę, a nierzadko nawet na zdobienia, które będą wykonane na naszej szafie. Szczególnie zjawiskowo takie szafy wyglądają np, w salonach. Nie jest też powiedziane, że musimy się decydować na szafę na wymiar wykonaną np. z płyty mdf. Drewniane, nierzadko rzeźbione szafy na wymiar, to oczywiście rarytas i bardzo droga inwestycja. Niemniej jednak, warto mieć na względzie fakt, że taki rodzaj szaf na wymiar, z pewnością w przyszłości będzie pięknym, antycznym wprost elementem dekoracyjnym mieszkania. Szczególnie, jeśli szafa taka zostanie wykonana z litego drewna. Jednakże ze względu na koszta związane z wykonaniem takiej szafy, bardzo niewiele osób się na takie rozwiązanie decyduje.

Jak długo czeka się na wykonanie szafy na wymiar?

Zdecydowanie jednym z największych mankamentów związanych z zamówieniem szafy na wymiar, jest kwestia związana z czasem realizacji. Wiele zależy tutaj od materiału, z którego nasza szafa zostanie wykonana, niemniej jednak, warto jest mieć na względzie fakt, że wykonanie szafy na wymiar, z reguły trwa kilka tygodni. Dlatego też, bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o realizację takiego projektu, jest zlecenie jego realizacji jak najwcześniej. Wówczas, spokojnie będziemy mogli przeprowadzić konieczne prace remontowe, a szafa na wymiar, dotrze do nas w momencie, kiedy będą już one na ukończeniu. To bardzo komfortowe rozwiązanie i coraz więcej osób się na takie właśnie decyduje. Prawdą jest jednak to, że jeśli rzeczywiście chcemy dokonać zakupu szafy na wymiar, warto jest się na taki krok zdecydować. Z pewnością rozwiązanie to sprawi, że nasze mieszkanie będzie bardzo oryginalne, stylowe i funkcjonalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here