Umywalka nablatowa i podblatowa

Wśród wyposażenia łazienki jednym z kluczowych elementów jest umywalka. Powinna być przede wszystkim funkcjonalna, ale dobrze byłoby, gdyby wpisywała się też w dekorację wnętrza i wyglądała po prostu nowocześnie oraz efektownie. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, lecz jednym z najważniejszych pytań jest to który wariant wybrać – z umywalką umieszczoną na blacie czy też pod nim?

Charakterystyka poszczególnych rozwiązań

Mniej popularnym wariantem, lecz zyskującym coraz większe uznanie w nowoczesnych aranżacjach, jest umywalka nablatowa. Mogą być one węższe niż tradycyjne, bowiem w większym stopniu korzystamy wtedy z samego blatu. Możemy tam z powodzeniem położyć różne akcesoria łazienkowe czy odstawić biżuterię. Dużym atutem jest to, iż często mają one charakter mocno dekoracyjny – tworzone są w różnych kształtach (od owalnych po kanciaste) oraz zróżnicowanych kolorach. Na rynku można również spotkać modele stylizowane na starożytne bądź ludowe naczynia czy nawet w kształcie liści albo kwiatów. Są one oryginalne i z pewnością dodadzą uroku do naszej łazienki. Oznaczają też sporą wygodę samego użytkowania, bowiem wyższe usadowienie sprawia, iż umywalka nablatowa pozwala wygodniej poddać się codziennym czynnościom takim jak mycie twarzy, golenie czy zabiegi pielęgnacyjne.

Klasyczne opcje podblatowe to umywalki, które praktycznie w całości znajdują się pod blatem. Z jednej strony oznacza to łatwiejsze czyszczenie, lecz jednocześnie zajmują więcej miejsca w szafce pod umywalką, a sam kształt nie ma większego znaczenia, skoro element ten i tak jest schowany. Nie oznacza to jednak, iż nie mogą one wpływać korzystnie na kwestie estetyczne – tworzą bowiem z blatem spójną całość, a do tego pozwalają w pełni ukryć rury oraz pozostałe części armatury. Pozostałe na blacie miejsce można zagospodarować ustawiając tam kosmetyki czy akcesoria. Rozwiązanie to ma zatem swoje nieskrywane zalety i z tego względu cieszy się wciąż dużą popularnością.

Na który wariant się zdecydować?

W praktyce oba rozwiązania mają swoich zwolenników i decyzje można podjąć na podstawie własnego gustu, bowiem oba modele spokojnie sprawdzają się w mniejszych i większych łazienkach. Wersje podblatowe są bardziej klasyczne i łatwiejsze w utrzymaniu w czystości, dlatego wciąż montowane są w wielu domach, bowiem zdołały zyskać już uznanie użytkowników. Z kolei umywalka nablatowa nie jest jeszcze tak popularna, lecz może mieć bardziej unikalny i ekstrawagancki charakter, więc będzie idealnie pasowała do nowoczesnych łazienek, urządzonych w efektownym stylu.

Artykuł powstał we współpracy z https://fonti.com.pl/umywalki-nablatowe-cat-208

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here