Wyciszanie ocaleniem słuchu

0
1552

Gdy mówimy o wyciszaniu mamy na myśli wyciszanie siebie (np. poprzez słuchanie relaksującej muzyki, medytując itp), bądź pomieszczeń, w których przebywamy, wyciszając ściany lub drzwi. Jednak wyciszeń stosuje się w dużo szerszym zakresie, niż nam się wydaje. Nie tylko przy ścianach i drzwiach, ale także podczas konstrukcji różnych urządzeń, przy budowie instalacji itp.

By było ciszej

Znacznie lepiej nam się pracuje, gdy nie dochodzą do nas zbyt silne dźwięki. Mamy więc dźwiękoszczelne okna, wyciszamy drzwi na klatkę schodową, zakładamy słuchawki. Robotnicy na budowie podczas używania hałasujących maszyn mają nałożone dźwiękoszczelne nauszniki. Pan, który dmuchawą zgarnia liście, albo koszący trawę kosiarką spalinową, czy elektryczną również winien posiadać takie ochraniacze.

Potrzebujemy chronić słuch nie tylko w sposób bezpośredni (nauszniki), ale możemy to uczynić poprzez wszelkiego rodzaju izolacji w pomieszczeniach i urządzeniach. Mamy na rynku do dyspozycji szereg materiałów dźwiękochłonnych, które możemy zastosować podczas wyciszania obiektów. Izolacja akustyczna k-flex dostępna na https://www.bitmat.pl/pl/c/Izolacja-K-Flex/81 niweluje wszelkie niepożądane odgłosy, pochodzące np. z instalacji sanitarnych, rurociągów, poddaszy, fundamentów, maszyn, hal wszelkiego rodzaju. Szczególnie stosuje się do tego celu pianki poliuretanowe, które są bezpieczne dla alergików i astmatyków.

Materiały do wyciszania

Izolacja akustyczna k-flex jest produkowana w różnych aspektach w zależności od jej zastosowania. W grę wchodzą również możliwości finansowe kupującego, stąd wachlarz cen i rodzaj użytego materiału. Chcąc wyciszyć ściany w domu lub studiu posłuży nam do tego mata piankowa. Może być gładka, lub pofałdowana. Do tego celu możemy wykorzystać dźwiękochłonną matę akustyczną ze splecionego poliuretanu z pofalowaną powierzchnią. Dobrze zda egzamin nie tylko w studiu telewizyjnym, nagraniowym, radiowym, ale także w halach sportowych, salach konferencyjnych, strzelnicach, maszynowniach. Do takich pomieszczeń nada się także inna izolacja akustyczna k-flex, z tego samego materiału, ale jej powierzchnia jest nie pofałdowana, tylko piramidalna. Doskonale sprawdzi się również materiał dźwiękochłonny o otwartych komórkach z pianki poliuretanowej. W budownictwie oraz do ochrony przed hałasem w urządzeniach, instalacjach wentylacyjnych i sanitarnych użyjemy dźwiękoizolacyjną matę z syntetycznej pianki kauczukowej połączonej z niespienioną gumą. Do betonowych lub przesuwnych ścian, sufitów i podsufitówek, garaży, kabin akustycznych, kanałów kanalizacyjnych przyda się nam mata dźwiękochłonna. Jest też uniwersalna izolacja akustyczna k-flex z materiału mieszanego, łączącego izolację akustyczną z dźwiękochłonną pianką poliuretanową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here