Wybieramy uszczelki do bram garażowych: na co zwracać uwagę

Nawet najwyższej jakości urządzenia wymagają regularnej konserwacji, a czasem wymiany elementów. Nie inaczej jest z bramami garażowymi. Kojarzą nam się głównie albo z roletami, albo z uchylnymi lub podnoszonymi skrzydłami. Tym, co je łączy, jest konieczność uszczelnienia szpar powstających między bramą a sufitem i podłożem. Przyjrzyjmy się zatem uszczelkom do bram garażowych.

Uszczelki do bram garażowych: gumowe czy z PVC?

Najczęściej spotykane uszczelki do bram garażowych wykonane są albo z gumy, albo z PVC – błędnie nazywanego PCV. Dość łatwo je odróżnić po ciężarze – PVC jest lżejsze, oraz po strukturze – powłoka gumowa jest mniej poślizgowa. Te cechy nie wpływają znacząco na jakość uszczelki, jednak najważniejsza różnica między materiałami to trwałość. Pod tym względem PVC wygrywa z gumą. Wykazuje o wiele wyższą odporność na skrajne temperatury, a do tego nie starzeją się tak szybko – stara guma z czasem robi się porowata i traci właściwości uszczelniające. Dlatego jeżeli zależy nam na uszczelkach do bram garażowych, które długo będą pełnić swoją rolę, lepiej zdecydować się na te wykonane z PVC.

Jak montuje się uszczelki do bram garażowych?

Zazwyczaj montaż uszczelek jest bardzo prosty: aby zamontować uszczelki do bramy garażowej, należy zapewnić sobie dostęp do górnego i dolnego brzegu wrót. Uszczelki do rolet zakłada się nieco trudniej, ponieważ trzeba odkręcić rolki prowadzące. Po delikatnym usunięciu starej uszczelki należy ostrożnie wsunąć nową. Pomaga w tym nasmarowanie profilu segmentu płynem do naczyń. Czynność przebiega tak samo zarówno przy górnej, jak i dolnej uszczelce.

Gdzie można kupić uszczelki do bram garażowych?

Uszczelki do bram garażowych są łatwo dostępne, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Można je kupić także u polskiego producenta: https://firmaskowronski.pl/19/uszczelki-bram-garazowych. Przed zakupem uszczelek najlepiej dokładnie zmierzyć szerokość bramy, ponieważ zarówno za krótkie, jak i za długie uszczelki wiążą się z dodatkową pracą przy docinaniu lub sztukowaniu i w praktyce mogą obniżyć szczelność wrót.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here