Przytulne mieszkanie z charakterem

Charakter mieszkania to jedna z istotniejszych elementów podczas projektowania wystroju. Często spotyka się określenie, że mieszkania przeznaczone na wynajem są pozbawione charakteru oraz mało przytulne.  Mieszkania te często są urządzane w sposób uniwersalny, aby każdy najemca mógł sam nadać mu swojego charakteru i stworzyć przytulne cztery kąty. Podobnie przy aranżacji nowego mieszkania każdy chce stworzyć własny przytulny kąt oddający jego osobowość. Pierwszym krokiem w aranżacji wnętrza jest dobór kolorów ścian i podłóg, a następnie mebli. Jednak nawet przy białych ścianach i uniwersalnych meblach można nadać charakter pomieszczeniu poprzez dekoracje.

Sposób na nadanie charakteru mieszkania

Po zakupie lub wynajmie mieszkania zastanawiamy się jak urządzić wnętrze aby pasowało do domowników. Najprostszym sposobem są dekoracje. Te małe drobiazgi potrafią nadać zupełnie nowy charakter mieszkania. Dekoracjami  mogą być obrazy, lampy, zasłony, obrusy, rośliny. Światłem można stworzyć spokojny klimat, wybierając lampy stojące. Dzięki obrazom lub zdjęciom mieszkanie przestaje być uniwersalne jak pokój hotelowy tylko jest przypisane do domowników. Rośliny sprawiają, że w mieszkaniu tętni życie. Natomiast tekstylia potrafią zdziałać cuda i z chłodnego surowego mieszkania zmienić je w przytulny kąt.

Zastosowanie dekoracji pozwala na stworzenie przytulnego wnętrza nawet w najbardziej uniwersalnym mieszkaniu. Poprzez dodanie koloru w postaci kolorowych poduszek, zasłon, czy obrusów – pomieszczenie staje się przytulne i chce się tam spędzać czas.

Stół symbol wspólnoty

Jeżeli myślimy o przytulnym mieszkaniu nasuwa się myśl o stole, który symbolizuje jedność i rodzinę. W każdym przytulnym mieszkaniu powinien znaleźć się stół. Można go ozdobić obrusem o różnym kolorze, fakturze i wymiarze. Obrusy można zakupić na aukcjach internetowych, w sieciówkach lub sklepach internetowych takich jak E-obrus. Obecnie jest tak wiele wzorów i kolorów, że każdy znajdzie coś dla siebie. Kształt i wymiar obrusów jest bardzo różnorodny. W zależności od kształtu stołu dobieramy jest obrys, może on być prostokątny, kwadratowy, owalny. Jest możliwość zamówienia obrusu o dowolnym wymiarze co ułatwia dopasowanie do niestandardowych wymiarów mebla lub wybór z standardowych wymiarów.

Ochrona i dekoracja stołu

Obrusy można zakwalifikować jako dekoracje oraz tekstylia ochronne. Chronią one stół przed zabrudzeniem, uszkodzeniem w codziennym użytkowaniu, a także nadaje charakter pomieszczeniu. Przy małych dzieciach lub na uroczystościach świetnie spisują się obrusy plamoodporne, natomiast do codziennego użytku – lniane lub bawełniane. Obrusy plamoodporne charakteryzują się odpornością na przyjmowanie plamy, rozlana kawa czy wino nie jest wpijane w materiał i można łatwo wytrzeć ciecz. Natomiast jeżeli zostanie plama wystarczy przetrzeć mokra gąbką i bez problemu zostaje ona usunięta. Obrusy lniane i bawełniane  są naturalne jednak mniej odporne na zaplamienie. Nadają się do codziennego użytku, kiedy nie ma tak dużego prawdopodobieństwa zaplamienia jak w przypadku przyjęcia czy wizycie małych dzieci. W ofercie można znaleźć również obrusy i serwetki okolicznościowe, które staja się dekoracją np. na święta Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. Jeżeli chcemy mieć obrus z wybranym wzorem można zlecić wyhaftowanie danej aplikacji. Personalizowanie tekstylia w tym również obrusy można podarować na prezent. Haft na tekstyliach może być wykonany w sposób tradycyjny lub techniką maszynową.

Przy aranżacji wnętrza warto postawić na dekoracje w postaci tekstyliów które ocieplą pomieszczenie oraz wszelkiego rodzaju obrazy, rośliny czy lampiony lub figurki. Sprawią one że mieszkanie będzie miało swój charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here